gshock casio zegarek

Najpopularniejsze marki zegarków, które na pewno kojarzysz

Na rynku jubilerskim istnieje dziś bardzo wiele firm zajmujących się produkcją zegarków, jednak tylko niektóre z nich zdołały osiągnąć dużą renomę. Oto zestawienie kilku najbardziej popularnych marek zegarków, na które warto zwrócić uwagę. 

ATLANTIC

Kliknij aby zobaczyć ofertę zegarków Atlantic

Wywodząca się ze Szwajcarii firma Atlantic może pochwalić się już ponad 130- letnią historią. Dzięki wysokiej jakości produktom, wykonanym z dbałością o każdy detal, marka zdobyła ogromne uznanie klientów i do dzisiaj należy do światowej czołówki w branży zegarniczej. Jedną z największych zasług tej firmy jest stworzenie mechanizmu korekty daty, który jest stosowany w zegarkach różnych producentów aż do dzisiaj! 

CERTINA

Kliknij aby zobaczyć ofertę zegarków Certina

To kolejna szwajcarska firma, która istnieje w branży już od ponad 100 lat. Początkowo zajmowała się jedynie produkcją mechanizmów zegarniczych, jednak z biegiem lat rozszerzyła działalność, wprowadzając na rynek własne modele zegarków. Dzisiaj, marka Certina jest szczególnie doceniana przez sportowców, dzięki wysokiej wytrzymałości nawet w ekstremalnych warunkach, wzmocnionym zabezpieczeniom oraz wyjątkowej precyzji wykonania. 

TISSOT 

Kliknij aby zobaczyć ofertę zegarków Tissot

Historia szwajcarskiej marki Tissot sięga 1853 roku, co czyni ją jedną z najstarszych firm w swojej branży. Zasłynęła dzięki wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań i wyróżniających się modeli, takich jak słynny „Banana” – pierwszy zegarek z wygiętą, przylegającą do ręki kopertą. Tissot zapoczątkował także zegarki wskazujące godzinę w 24 strefach czasowych. W jego ofercie znalazł się także pierwszy na rynku zegarek ze szkłem dotykowym.  Współcześnie, marka wciąż cieszy się ogromną renomą i jest ceniona za wytrzymałość i umiejętne łączenie tradycyjnych wartości z nowoczesnymi technologiami. 

ADRIATICA

Kliknij aby zobaczyć ofertę zegarków Adriatica

W porównaniu do wyżej wymienionych firm, Adriatica jest marką bardzo młodą – została założona w 1931 roku przez Szwajcarską Fabrykę Zegarkową. Misją firmy od samego początku jest podążanie za aktualnymi trendami i tworzenie modeli, które doskonale odpowiadają zmieniającym się oczekiwaniom klientów. W ofercie są zegarki różnego typu, ale specjalnością tej marki są zegarki złote. 

CASIO

Kliknij aby zobaczyć ofertę zegarków Casio

Sukces marki Casio udowadnia, że wyjątkowe zegarki nie muszą wcale być wyprodukowane w Szwajcarii! Chociaż w naszym zestawieniu jest to najmłodsza firma – jej historia sięga 1946 roku- dzisiaj należy do największych producentów zegarków na świecie! Japońska marka Casio zdobyła uznanie dzięki produkcji kalkulatorów, a pierwszy zegarek wprowadziła na rynek dopiero po blisko 30 latach istnienia. Od razu zwróciła na siebie uwagę dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Do dzisiaj Casio znany jest z oferowania zaawansowanych technologicznie, nowoczesnych zegarków. 

Calvin Klein 

Kliknij aby zobaczyć ofertę zegarków Calvin Klein

Chociaż marka Calvin Klein jest znana przede wszystkim w branży odzieżowej, trudno nie wspomnieć o niej także w kategorii zegarków. Firma zainicjowała modę na minimalizm, wprowadzając na rynek modele zegarków o prostym, wręcz ascetycznym designie, który świetnie wpisuje się w aktualne trendy i znajduje zwolenników na całym świecie. Zegarki Calvin Klein są uważane za wyjątkowo eleganckie i są chętnie wybierane przez ludzi, którzy dbają o wyjątkowy styl.